Paczki z Anglii do Polski

1. Złożenie zamówienia przez sms na jeden z naszych numerów, e-mail lub formularz zamów kuriera. ( jeśli chcesz zamówić kliknij tutaj)

2. W weekend (sobota, niedziela – według godzin podanych na stronie) nasz kierowca odbiera od Państwa paczki.

3. Po dostarczeniu oraz odebraniu wszystkich paczek, kierowca w niedziele po południu pakuje wszystkie przesyłki na ciężarówkę. Transport paczek do Polski trwa ok. 36 godzin.

4. Przesyłki kurierskie odbieramy w Polsce we wtorek rano. Następnie oklejamy je etykietami adresowymi dla DPD.

5. We wtorek po południu przesyłki odbiera DPD. Na magazynie paczki są sortowane i wysyłane do poszczególnych regionów Polski. DPD dostarcza i odbiera dla nas paczki na terenie całej Polski.

6. Przesyłki docierają pod wskazany adres w środę lub czwartek. W 90% przypadków jest to kolejny dzień roboczy – czyli środa.

 

 

M3 Transport - paczki z anglii do polski

Wysyłaj paczki z M3 Transport – na co zwrócić uwagę?

Paczki do Polski – Nadaj paczkę

Przygotuj dokumenty potrzebne do nadania paczki. Dokładnie wpisz dane nadawcy (kraj nadania, miejscowość, ulica, nr domu wraz z numerem telefonu) jak i odbiorcy przesyłki. Błąd w tych informacjach może opóźnić dostarczenie paczki lub nawet spowodować jej zwrot. Gotowe dokumenty przewozowe naszej firmy wraz z deklaracją cn23 do pobrania tutaj.

M3 Transport - Paczki do Polski

Czas transportu – Jak długo idzie paczka z Anglii do Polski?

Paczki odbierane w weekend są dostarczane pod drzwi odbiorcy w środę, maksymalnie w czwartek. W większości wypadków transport zajmuje 3-4dni.

Paczki do Polski – Bezpieczeństwo paczki

Najważniejsze dla bezpieczeństwa paczki jest odpowiednie opakowanie.

 • wybierz wytrzymały karton, który bez problemu jest w stanie znieść ciężar zawartości
 • wypełnij wszystkie puste przestrzenie, jeżeli nie mamy więcej rzeczy, które chcielibyśmy wysłać można zastosować poduszki powietrzne lub inne wypełniacze do paczek. Przykładowe dostępne tutaj: https://www.opako.com.pl/folie/foliowe-wypelniacze-do-paczek
 • zadbaj o to, żeby żadne elementy nie wystawały z paczki
 • zastosuj mocną taśmę, żeby paczka nie otworzyła się w trakcie transportu
 • wydrukuj list przewozowy i przyklej w widocznym miejscu
 • nie musisz sprawdzać wagi paczki, firma kurierska zrobi to za Ciebie
 • delikatne przedmioty owiń kilkukrotnie folią bąbelkową

Paczki do Polski – Zabronione artykuły

Wysyłając paczki z Anglii do Polski należy przestrzegać listy artykułów zabronionych. Jeżeli chcesz wysłać jakiś produkt z niżej wymienionych musisz liczyć się z negatywnymi prawnymi konsekwencjami jakie będziesz musiał ponieść. Jeśli zachodzi potrzeba przesłania leków lub urodzinowej butelki alkoholu skontaktuj się w tej sprawie z nami, niczego nie ukrywaj.

Wysyłać w paczkach kategorycznie nie wolno:

 • wyrobów tytoniowych ( papierosów, tytoniu)
 • alkoholu
 • żywności
 • żywych roślin i zwierząt
 • narkotyków
 • broni i materiałów wybuchowych
 • szczątków ludzkich i zwierzęcych
 • substancji łatwopalnych
 • leków
M3 Transport - zakazane artykuły

Ile kosztuje wysyłka paczki?

Cena standardowej paczki z Anglii do Polski to 185zł/35f. Cena zależy głównie od 3 czynników:

 1. Wymiarów paczki ( czy przekracza wymiary paczki standardowej)
 2. Wagi paczki ( dopłaty za paczki powyżej 30kg)
 3. Regularne kształtów (brak wystających elementów)

Paczka standardowa

Jest to najtańsza paczka. Paczka standardowa charakteryzuje się regularnym kształtem, sumą 3 boków do 150cm oraz wagą do 30kg. Cena takiej przesyłki to 35 funtów.

Paczki do Polski – Ile kosztuje paczka niestandardowa?

Wysyłka z Anglii paczki niestandardowej wiąże się z trochę wyższym kosztem. Ceny walizek zaczynają się od 40 funtów. W przypadku przekroczenia wymiarów lub wagi prosimy o zapoznanie się z naszym cennikiem, żeby uniknąć rozczarowań.

Najwyższe dopłaty są za przekroczenie wagi 30kg. W przypadku cięższych paczek stosujemy przelicznik 1.5 f/ kg. Najkorzystniej cenowo jest zmieścić się w tym limicie. Duże ciężkie paczki sprawiają dużo problemów przy załadunku, potrafią zgnieść mniejsze przesyłki. W zeszłym roku odnotowaliśmy dużo większy promil uszkodzonych paczek, przekraczających znacznie 30kg niż paczek standardowych przez DPD.

Wysyłka z Anglii paczki – listu

W przypadku koperty cena to 25f. Koszt obsługi listu, jest identyczny jak zwykłej paczki.

M3 Transport - Paczka Standardowa

Koszt wysyłki paczki – rower

Z tego względu, że każdy rower jest inny nie mamy uniwersalnej ceny roweru. Rower musi być spakowany w karton, mieć skręconą kierownice oraz odkręcony pedały. Cena zależy od wagi paczki oraz wymiarów kartonu. Przy rowerze dla osoby dorosłej koszt przesyłki zaczyna się od ok. 80f.

Opłaty celne

W myśl przepisów nie zapłacimy cła jeżeli wartość umieszczonych przez nas w paczce rzeczy jest niewielka. Nie powinna przekraczać 45 euro. W przypadku podatku VAT nie możemy przekroczyć 25 euro.

Stawki bardzo niskie, każdy z nas zdaję sobie sprawę, że jedyną szansą na nieprzekroczenie wyznaczonego limitu jest wysyłanie powietrza. Czasami jedna para butów lub kilka koszulek jest znacznie więcej warta. Jak wygląda to w praktyce?

Paczki do Polski nie są sumiennie weryfikowane przez straż graniczną. Funkcjonariusze bardziej są skupieni na znalezieniu przedmiotów zabronionych niż wycenie Państwa rzeczy 🙂

Jak sytuacja ulegnie zmianie i przepisy będą surowo przestrzegane na pewno o tym Państwa poinformujemy.

Paczki do Anglii

Jak już zdążyliście dowiedzieć się z lektury przewozimy paczki z Anglii do Polski, ale czy robimy to w odwrotnym kierunku?

Tak, w tym samym czasie kiedy dostarczane są paczki z Polski, odbieramy paczki z Anglii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przewozu paczek do Anglii kliknij tutaj.

Scroll to Top