Czego nie wolno wysyłać w paczce do Anglii?

czego nie wolno wysyłać w paczce do anglii

Skrót:

 • wyrobów tytoniowych ( papierosów, tytoniu)
 • alkoholu
 • żywności
 • żywych roślin i zwierząt
 • narkotyków
 • broni i materiałów wybuchowych
 • szczątków ludzkich i zwierzęcych
 • substancji łatwopalnych oraz żrących
 • leków
 • towarów o dużej wartości (dzieł sztuki, złota, srebra oraz innych kamieni szlachetnych)
 • gotówki
 • żywności
 • substancji, które mogą się łatwo wylać i zniszczyć inne paczki (np.płyny do prania, żele, oleje)

Spis treści

Zakazy i ograniczenia: Co nie może znaleźć się w Twojej paczce do Wielkiej Brytanii?

Zastanawiasz się, co spakować do paczki do Wielkiej Brytanii? Zanim wypełnisz formularz zamówienia, zróbmy krótki przegląd, bo nie wszystko co świeci, to przedmioty wartościowe, które możesz wysłać 🙂

Przygotowujesz paczkę do Wielkiej Brytanii i chcesz, aby dotarła bez przeszkód? Jest kilka rzeczy, które mogą cię zaskoczyć. Wysyłka paczek za granicę to nie tylko pakowanie ale też prawo!

Co mają wspólnego produkty pochodzenia zwierzęcego, przetwory mięsne, i żywe zwierzęta? Wszystkie znajdują się na liście rzeczy, które mogą zatrzymać Twoją paczkę na granicy, zanim zdąży powiedzieć „cześć” w Londynie. A to nie koniec listy!

Oto krótki przewodnik po tym, czego nie powinieneś znaleźć w swojej paczce:

Towary zabronione i towary zakazane: Włącz tu substancje żrące, broń materiały wybuchowe oraz łatwopalne. Czy naprawdę chcesz, by twoja paczka spowodowała międzynarodowy incydent?

Produkty pochodzenia zwierzęcego i przetwory mięsne: Chociaż kiełbasa może być smaczna, celnicy mogą nie podzielać Twojego entuzjazmu.

Żywe zwierzęta: Serio, chomiki też mają paszporty?

Nie wolno wysyłać do Anglii wyrobów tytoniowych, alkoholu, narkotyków, broni i materiałów wybuchowych, jak również żywności, żywych roślin i zwierząt. Zabronione jest również przesyłanie substancji łatwopalnych, żrących, leków, oraz towarów o dużej wartości, takich jak dzieła sztuki czy kamienie szlachetne. Dodatkowo, niedozwolone jest wysyłanie gotówki oraz substancji, które mogą się łatwo wylać i zniszczyć inne przesyłki, takich jak płyny do prania czy oleje.

Pamiętaj, że nawet jeśli coś wydaje się być doskonałym dodatkiem do Twojej paczki, lepiej sprawdź dwa razy. Niech Twoja przesyłka dotrze bezpiecznie i zgodnie z prawem – i niech nie stanie się przypadkowo międzynarodową sensacją!

Przesyłki do Anglii: Co możesz bezpiecznie wysłać po Brexicie

Ach, Brexit! Kiedy Wielka Brytania powiedziała „do widzenia” Unii Europejskiej, nie tylko serca były złamane, ale i zasady wysyłki uległy zmianie.

Zanim wypełnisz formularz zamówienia i zamówisz naszego kuriera, chwila! Sprawdźmy razem, jakie nowości czekają na twoją paczkę w drodze do Anglii.

Pamiętaj, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii nie tylko zmieniło zasady, ale i tempo odprawy celnej. Może się okazać, że twoja paczka spędzi więcej czasu na granicy, niż Ty na planowaniu urlopu. Och, te formalności!

Dodatkowe ograniczenia weszły do gry i teraz, na własną odpowiedzialność, musisz dokładnie wiedzieć, co pakujesz. Suplementy diety? Sprawdź dwa razy, czy nie zawierają czegoś, co jest teraz na cenzurowanym. Nie chcesz przecież, żeby twoje witaminki skończyły jako eksponat w muzeum brytyjskich ciekawostek celnych.

Po Brexicie nadal jest możliwe wysyłanie do Wielkiej Brytanii suchych produktów spożywczych takich jak mąka, kasze, czekolada, słodycze, kawa, herbata, zioła, przyprawy czy suszone grzyby. Przesyłanie prezentów również jest dopuszczalne.

Zasada jest prosta możemy wysyłać większość rzeczy, którym nie przeczy zdrowy rozsądek i nie są przeznaczone na handel – jeśli nie chcemy nagle płacić opłat celnych.

Podsumowując, w czasach post-brexitowych, wysyłka do Anglii może przypominać trochę grę w brytyjską pogodę – nigdy nie wiesz, co przyniesie następny dzień. Ale bez paniki!

Odpowiednie przygotowanie, dokładne wypełnienie formularzu zamówienia i zrozumienie nowych regulacji pomoże Twojej paczce bezpiecznie dotrzeć na Wyspy, a Tobie oszczędzi szarych włosów (chyba że są modne tej jesieni).

Jeśli masz tylko jakieś wątpliwości, zadzwoń do naszego biura lub napisz maila – pomożemy Ci!

czego nie wolno wysylac w paczce do anglii

Wysyłka leków do Wielkiej Brytanii: Czy to możliwe i na co zwrócić uwagę?

Wysyłanie leków do Wielkiej Brytanii może wydawać się procesem skomplikowanym, ale z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem, możesz to zrobić sprawnie i bez problemów. Oto co musisz wiedzieć, zanim wyślesz leki przez granicę:

Sprawdź zgodność przepisów: Przed wysyłką upewnij się, że leki, które planujesz wysłać, są dozwolone w Wielkiej Brytanii. Różnice w przepisach między krajami mogą wpłynąć na to, co jest akceptowalne.

Dokumentacja jest kluczowa: Wszystkie leki wysyłane do Wielkiej Brytanii muszą być odpowiednio opisane. Dołącz dokładne informacje o produkcie, w tym jego nazwę, dawkę, oraz cel użycia. Nie zapomnij o dokumentacji od lekarza, jeśli jest wymagana.

Opakowanie zgodne z wymogami: Leki powinny być oryginalnie zapakowane i nieuszkodzone. Upewnij się, że opakowanie jest trwałe i nie pozwoli na przypadkowe otwarcie się podczas transportu.

Kontrola celna: Wysyłając leki, musisz być przygotowany na potencjalne kontrole celne. Leki często przyciągają uwagę celników, dlatego warto zadbać o wszelkie niezbędne dokumenty już na etapie pakowania.

Nasze doświadczenia z lekami na granicy: Z naszego doświadczenia wynika, że wysyłka leków jest jak najbardziej możliwa i bezproblemowa pod warunkiem, że nie wysyłamy przemysłowych ilości leków oraz nie są to leki w Wielkiej Brytanii zabronione.

Kilka paczek leków nie zwróci uwagi ale 30kg paczka wypełniona po brzegi już tak. Tak samo jak wcześniej zalecany jest zdrowy rozsądek 🙂

Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie i zrozumienie przepisów jest kluczowe dla bezproblemowej wysyłki leków do Wielkiej Brytanii. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami, aby uniknąć nieprzyjemności na granicy.

czy mozna wysylac leki do anglii

Wysyłka żywności w paczkach do Wielkiej Brytanii

Wysyłanie artykułów spożywczych do Wielkiej Brytanii może być świetnym sposobem na podzielenie się lokalnymi smakołykami z przyjaciółmi czy rodziną mieszkającą za granicą, ale wymaga to odpowiedniego przygotowania i zrozumienia przepisów. Oto kilka kluczowych punktów, które pomogą Ci w prawidłowym zaplanowaniu takiej przesyłki:

Zrozumienie regulacji: Przed wysyłką sprawdź, które artykuły spożywcze są dozwolone do importu do Wielkiej Brytanii. Produkty takie jak świeże mięso czy niektóre owoce mogą być zakazane.

Możemy bez problemu wysyłać suchą żywność taką jak mąka, kasze, czekolada, słodycze, kawa, herbata, zioła, przyprawy czy suszone grzyby.

Dokumenty celne: Każda przesyłka żywności musi być opatrzona w odpowiednie dokumenty celne, które jasno określają zawartość paczki.

Opakowanie i etykietowanie: Upewnij się, że wszystkie produkty są bezpiecznie zapakowane i wyraźnie oznakowane. Opakowania powinny być odporne na uszkodzenia, aby żywność dotarła w nienaruszonym stanie. Bardzo dużym wykroczeniem jest wysyłanie przedmiotów bez znaków towarowych lub akcyzy. ( Odradzamy wysłanie wina własnej roboty lub bimberku).

Terminy przydatności do spożycia: Wysyłaj tylko te produkty spożywcze, które mają długą datę ważności. Zapobiegnie to problemom z przeterminowaną żywnością w przypadku ewentualnych opóźnień w transporcie.

Nasze doświadczenia z żywnością: Jak dawniej, tak i obecnie, zauważamy, że nasi klienci kontynuują tradycję wysyłania żywności, zwłaszcza gdy zbliżają się święta.

Paczki wypełnione są dużą ilością mięsa, kiełbasy, jajek, polskich szynek, a także kiszonych ogórków. Mimo że wysyłka takich produktów nie jest zgodna z przepisami, celnicy obecnie nie zwracają na to szczególnej uwagi.

Oczywiście, jako firma kurierska, zawsze staramy się informować naszych klientów o obowiązujących regulacjach i konsekwencjach, które mogą wynikać z ich niestosowania. Zdajemy sobie również sprawę jak trudne muszą być Święta bez polskiego jedzenia. Póki celnicy nie robią żadnych problemów, my również przymykamy na to oko i wszyscy są zadowoleni.

Przygotowanie do wysyłki artykułów spożywczych do Wielkiej Brytanii nie musi być trudne, ale wymaga znajomości przepisów i odpowiedniego podejścia. Dzięki przestrzeganiu tych zasad, Twoje paczki z żywnością będą mogły bezpiecznie trafić do adresatów, ciesząc ich smakiem domowych przysmaków.

wysyłanie żywności do anglii

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Bez dwóch zdań na wagę przesyłki? Pomimo tego, że nadwaga nie jest zakazana to może Was drogo kosztować. Przy przekroczeniu 30 kg zawsze czekają wysokie dopłaty.

Dokładne zaadresowanie paczki: dane nadawcy, odbiorcy wraz numerami telefonów oraz przyklejenie w widocznym miejscu deklaracji celnej

Proszę pamiętać to, że paczki podlegają ubezpieczeniu nie ma żadnego znaczenia w przypadku zatrzymania na granicy ze względu na niezgodność z prawem.

Jeżeli prowadzisz firmę w Anglii i chcesz kupić w Polsce towar potrzebna Ci będzie odprawa celna. Jeżeli masz z tym problem i nie wiesz jak się za to zabrać – służymy pomocą! Współpracujemy z Agencją celną, która we wszystkim pomoże.

waga przesylki
Scroll to Top