Wysyłka paczki do Anglii Poczta Polska – Dlaczego nie warto?

Wysyłka paczki do Anglii Poczta Polska - Dlaczego nie warto?

Wyślij paczkę do Anglii.....kurierem

Pomimo szybkiego rozwoju prywatnych firm świadczących usługi transportu paczek do Anglii wiele osób nadal korzysta z państwowego operatora jakim jest Poczta Polska.

Paczki do Anglii można nadać szybciej, taniej, bez wypełniania stosu dokumentów. Na myśl nasuwa się pytanie: Dlaczego ludzie dalej nadają paczki Pocztą Polską?

Odpowiedz brzmi: Nie wiem, ale się domyślam.

Aktualne informacje wskazują na to, że wynika to z braku wiedzy o dostępnych możliwościach na rynku.

W dalszej części artykułu pokaże Wam, dlaczego nie warto więcej pojawiać się w placówce pocztowej.

Nie warto przepłacać – Cennik

Wysyłając paczki Pocztą Polską za granicę, w tym przypadku do Anglii musimy liczyć się z kosztem 199 zł za paczkę o wadze do 20kg. Chcesz wysłać paczkę taniej?

Dla porównania w naszej firmie paczka do 30 kg kosztuje 185 zł. Otrzymujemy 50% wagi więcej w niższej cenie.

Każdy kto chociaż raz leciał na wakacje dobrze zdaję sobie sprawę z tego jak ważne są dodatkowe kilogramy. Czasami wydaje się, że prawnie nic nie włożyliśmy, przecież to tylko trochę ubrań a paczka już waży 15kg.

Oszczędź pieniądze

Ile dni idzie paczka poczta polską?

Paczki nadawane Poczta Polską docierają po minimum 7-9 dniach.

W przypadku korzystania z usług M3 Transport przesyłkę otrzymacie w przedziale od 3 do 5 dni.

Wasza przesyłka może być dostarczona 2x szybciej, 50% cięższa i to wszystko w niższej cenie.

Odprawa celna

W naszym przypadku wystarczy wypełnienie deklaracji celnej. Deklaracja do pobrania wraz z etykietą adresową tutaj. Jeżeli ktoś wypełnia deklarację po raz pierwszy mamy przygotowaną instrukcję, kliknij tutaj. Nie musisz się obawiać, jest to bardzo proste i poradzisz sobie z tym szybciej niż w 5 minut.

Na stronie Poczty Polskiej znajdziemy informację, że deklaracja celna wystarcza do przesyłek o wartości do 150 euro. Powyżej tej kwoty niezbędne jest Wasze pełnomocnictwo do wykonania zgłoszenia celnego.

M3 Transport - Deklaracja celna cn 23

Jaką kwotę wpisać aby uniknąć cła i podatku vat?

Według przepisów a także naszego doświadczenia nie zapłacimy podatku vat oraz cła, jeżeli paczka jest wysyłana od osoby prywatnej do osoby prywatnej i nie przekracza wartości 39 funtów– jest to około 200zł.

Czy kwota wpisana na deklaracji celnej jest sprawdzana?

Zdajemy sobie sprawę, że zmieszczenie się w kwocie 200 zł ze wszystkimi ubraniami jest niemożliwe. Jak więc do tego podejść? Tak naprawdę, jeżeli w paczce nie znajdują się nowe ubrania, spakowane w foliopaki i oznaczone cenami, określenie ich wartości będzie bardzo trudne.

Nikt z nas nie wie jak oszacować wartość 5 letnich spodni, starej skrzynki z narzędziami lub zużytego miksera. Ale nie martwcie się celnicy też nie wiedzą.

Jak pokazuje praktyka celnicy skupiają się na znalezieniu artykułów zakazanych: alkoholu, wyrobów tytoniowych, broni, narkotyków.

Uwagę celników zwracają jedynie paczki, wypełnione po brzegi nowymi rzeczami, które z dużym prawdopodobieństwem przeznaczone są na handel. Np. 40 par nowych koszulek.

Najtańsza paczka do Anglii

Najtaniej w 2024 r. wyślemy paczkę do anglii kurierem UPS – 20kg za 175,49 zł. Czas transportu paczki do anglii to 3-5 dni roboczych. Pamiętajcie najniższa cena nie świadczy o tym, że będzie najtaniej.  Inne firmy oferują nawet o połowę cięższe paczki w podobnych pieniądzach. 

Podsumowanie

Jeżeli liczycie Państwo na więcej za mniej zapraszamy do współpracy z M3 Transport. Oferujemy większe paczki za mniejsze pieniądze niż Poczta Polska, UPS, DHL oraz wiele innych firm.

Na naszej stronie możecie sprawdzić naszym kalkulatorem dokładną cenę za Waszą paczkę.

Możecie zobaczyć dokąd jeździmy, pobrać dokumenty(tutaj) potrzebne do nadania przesyłki.

Możecie wysłać paczkę bez wyjścia z domu, wyślemy do Was kuriera. Zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz.

Obsługujemy nie tylko klientów indywidualnych, jeżeli masz firmę i potrzebujesz odprawy celnej, możemy to dla Ciebie zorganizować.

Jeżeli nadal potrzebujesz więcej informacji, więcej na temat przewozu paczek

Wybierz M3 Transport

Prawdopodobnie najlepsza firmę kurierską na całym świecie 🙂

Jak najtaniej wysłać paczkę do Wielkiej brytanii
Scroll to Top