Wysyłka paczki do Anglii Poczta Polska – Dlaczego nie warto?

Jak najlepiej wysłać paczkę do Anglii:

  1. Paczkę do Anglii nadaj kurierem M3 Transport
  2. Do 30kg koszt 35£
  3. Wydrukuj etykietę oraz deklarację celną tutaj.
  4. Kuriera możesz zamówić sms-em, mailem lub przez formularz zamów kuriera.
wysylka paczki do anglii poczta polska

Wyślij paczkę do Anglii.....kurierem

Pomimo szybkiego rozwoju prywatnych firm świadczących usługi transportu paczek do Anglii wiele osób nadal korzysta z państwowego operatora jakim jest Poczta Polska.

Paczki do Anglii można nadać szybciej, taniej, bez wypełniania stosu dokumentów. Na myśl nasuwa się pytanie: Dlaczego ludzie dalej nadają paczki Pocztą Polską?

Odpowiedz brzmi: Nie wiem, ale się domyślam.

Aktualne informacje wskazują na to, że wynika to z braku wiedzy o dostępnych możliwościach na rynku. 
Lepiej nadać paczkę do anglii kurierem Dhl/Fedex/M3 Transport.

W dalszej części artykułu pokaże Wam, dlaczego nie warto więcej pojawiać się w placówce pocztowej.

Nie warto przepłacać – Cennik

Wysyłając paczki Pocztą Polską do Anglii musimy liczyć się z kosztem 199 zł za paczkę o wadze do 20kg. Czas doręczenia 7-9 dni roboczych. 

Chcesz wysłać paczkę taniej?

Dla porównania w naszej firmie paczka do 30 kg kosztuje 185 zł. Otrzymujemy 50% wagi więcej w niższej cenie.

Każdy kto chociaż raz leciał na wakacje dobrze zdaję sobie sprawę z tego jak ważne są dodatkowe kilogramy. Czasami wydaje się, że prawnie nic nie włożyliśmy, przecież to tylko trochę ubrań a paczka już waży 15kg. Paczka pocztowa jest zdecydowania za droga. 

oszczędź pieniądze

Ile dni idzie paczka poczta polską?

Paczki nadawane Poczta Polską docierają po minimum 7-9 dniach.

W przypadku korzystania z usług M3 Transport przesyłkę otrzymacie w przedziale od 3 do 5 dni.

Wasza przesyłka może być dostarczona 2x szybciej, 50% cięższa i to wszystko w niższej cenie.

Odprawa celna – przed nadaniem paczki

W naszym przypadku wystarczy wypełnienie deklaracji celnej. Deklaracja do pobrania wraz z etykietą adresową tutaj. Jeżeli ktoś wypełnia deklarację po raz pierwszy mamy przygotowaną instrukcję, kliknij tutaj. Nie musisz się obawiać, jest to bardzo proste i poradzisz sobie z tym szybciej niż w 5 minut.

Na stronie Poczty Polskiej znajdziemy informację, że deklaracja celna wystarcza do przesyłek o wartości do 150 euro. Powyżej tej kwoty niezbędne jest Wasze pełnomocnictwo do wykonania zgłoszenia celnego.

deklaracja celna cn 23

Jaką kwotę wpisać aby uniknąć cła i podatku vat?

Żeby nie płacić opłat celnych za paczki do UK zadeklarowana wartość paczki musi być niższa niż 150 EUR – CŁO.
45 EUR – podatek VAT , Jeżeli wysyłasz dużo paczek na ten sam adres pomyśl o wpisywaniu różnych osób jako odbiorców.

Czy kwota wpisana na deklaracji celnej jest sprawdzana?

Zdajemy sobie sprawę, że zmieszczenie się w kwocie 200 zł ze wszystkimi ubraniami jest niemożliwe. Jak więc do tego podejść? Tak naprawdę, jeżeli w paczce nie znajdują się nowe ubrania, spakowane w foliopaki i oznaczone cenami, określenie ich wartości będzie bardzo trudne.

Nikt z nas nie wie jak oszacować wartość 5 letnich spodni, starej skrzynki z narzędziami lub zużytego miksera. Ale nie martwcie się celnicy też nie wiedzą.

Jak pokazuje praktyka celnicy skupiają się na znalezieniu artykułów zakazanych: alkoholu, wyrobów tytoniowych, broni, narkotyków.

Uwagę celników zwracają jedynie paczki, wypełnione po brzegi nowymi rzeczami, które z dużym prawdopodobieństwem przeznaczone są na handel. Np. 40 par nowych koszulek.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii?

Najtaniej w 2024 r. wyślemy paczkę do anglii kurierem UPS – 20kg za 175,49 zł. Czas transportu paczki do anglii to 3-5 dni roboczych. Pamiętajcie najniższa cena nie świadczy o tym, że będzie najtaniej.  Inne firmy oferują nawet o połowę cięższe paczki w podobnych pieniądzach. 

Czego nie wolno wysyłać w paczce do Anglii?

Podczas pakowania paczki do Anglii często zastanawiamy się, które produkty są faktycznie zabronione? Czy naprawdę nie mogę wysyłać żywności?  O ile zdajemy sobie sprawę, że nie możemy przewozić alkoholu, papierosów, narkotyków, szczątków ludzkich i zwierzęcych, broni oraz materiałow wybuchowych to istnieją rzeczy, które nie nasuwają się tak łatwo.

Nie wolno przewozić także dzieł sztuki, papierów wartościowych, pieniędzy oraz rzeczy, które mogą uszkodzić lub ubrudzić inne paczki do UK. Warto pamiętać o tym, że kurier Polska Anglia przewozi paczki przez około 3-5 dni, a to sprawia, że żywność może się popsuć. Więcej na temat czego nie wolno wysyłać.

Jeśli chodzi o artykuły spożywcze to po Brexicie możemy wysyłać tylko suchą żywność: mąki, kasze, makarony, słodycze, kawy, herbaty, zioła, przyprawy, suszone grzyby itp.

Jak spakować paczkę do anglii?

Najważniejsze to wybrać solidny karton. Pustą przestrzeń wypełnij gazetami, folią bąbelkową, styropianem lub czymkolwiek co masz pod ręką, żeby zawartość się nie przesuwała. Następnie użyj mocnej taśmy klejącej. Oklejaj karton w kształt litery H.

Podsumowanie

Jeżeli liczycie Państwo na więcej za mniej zapraszamy do współpracy z M3 Transport. Oferujemy większe paczki za mniejsze pieniądze niż Poczta Polska, UPS, DHL oraz wiele innych firm.

Na naszej stronie możecie sprawdzić naszym kalkulatorem dokładną cenę za Waszą paczkę.

Możecie zobaczyć dokąd jeździmy, pobrać dokumenty(tutaj) potrzebne do nadania przesyłki.

Możecie wysłać paczkę bez wyjścia z domu, wyślemy do Was kuriera. Zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz.

Obsługujemy nie tylko klientów indywidualnych, jeżeli masz firmę i potrzebujesz odprawy celnej, możemy to dla Ciebie zorganizować.

Jeżeli nadal potrzebujesz więcej informacji, więcej na temat przewozu paczek

Scroll to Top