Paczki do Polski

Zastanawiasz się jak nadać paczkę z UK do Polski?

1. Zamówić kuriera do Polski możesz przez sms na jeden z naszych numerów, e-mail lub formularz zamów kuriera.

2. W weekend (sobota, niedziela – według godzin podanych na stronie) nasz kierowca odbiera od Państwa paczki.

3. Po dostarczeniu oraz odebraniu wszystkich paczek, kierowca w niedziele po południu pakuje wszystkie przesyłki na ciężarówkę. Transport paczek do Polski trwa ok. 36 godzin.

4. Przesyłki kurierskie odbieramy w Polsce we wtorek rano. Następnie oklejamy je etykietami adresowymi dla DPD.

5. We wtorek po południu przesyłki odbiera DPD. Na magazynie paczki są sortowane i wysyłane do poszczególnych regionów Polski. DPD dostarcza i odbiera dla nas paczki na terenie całej Polski.

6. Przesyłki docierają pod wskazany adres w środę lub czwartek. W 90% przypadków jest to kolejny dzień roboczy – czyli środa.

Paczki do polski jeżdżą regularnie w każdym tygodniu !

paczki do polski

Paczki do Polski – Wysyłka paczki

Przygotuj dokumenty potrzebne do nadania paczki. Dokładnie wpisz adres nadawcy (kraj nadania, miejscowość, ulica, nr domu wraz z numerem telefonu) jak i odbiorcy przesyłki. Błąd w tych informacjach może opóźnić dostarczenie paczki lub nawet spowodować jej zwrot. Nie zapomnij o deklaracji celnej. Gotowe dokumenty przewozowe naszej firmy wraz z deklaracją cn23 do pobrania tutaj. W razie problemów skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy !

Nasze biuro działa w każdy dzień roboczy, w weekend jest kontakt z kierowcą !

Jak długo idzie paczka z Anglii do Polski?

Czas transportu paczek z UK do Polski trwa 4-5 dni, nie wliczając dnia odbioru paczki. 99% paczek odbieranych w weekend jest w Polsce już w środę. 

Paczki do Polski – Bezpieczeństwo paczki

Najważniejsze dla bezpieczeństwa paczki jest odpowiednie opakowanie.

  • wybierz wytrzymały karton, który bez problemu jest w stanie znieść ciężar zawartości

  • wypełnij wszystkie puste przestrzenie, jeżeli nie mamy więcej rzeczy, które chcielibyśmy wysłać można zastosować poduszki powietrzne lub inne wypełniacze do paczek. Przykładowe dostępne tutaj: https://www.opako.com.pl/folie/foliowe-wypelniacze-do-paczek

  • zadbaj o to, żeby żadne elementy nie wystawały z paczki

  • zastosuj mocną taśmę, żeby paczka nie otworzyła się w trakcie transportu

  • wydrukuj list przewozowy i przyklej w widocznym miejscu

  • nie musisz sprawdzać wagi paczki, firma kurierska zrobi to za Ciebie

  • delikatne przedmioty owiń kilkukrotnie folią bąbelkową

Więcej o tym jak zapakować paczkę możesz przeczytać tutaj.

Paczki do polski, folia bąbelkowa

Paczki do Polski – Zabronione artykuły

Wysyłając paczki z Anglii do Polski należy przestrzegać listy artykułów zabronionych. Jeżeli chcesz wysłać jakiś produkt z niżej wymienionych musisz liczyć się z negatywnymi prawnymi konsekwencjami jakie będziesz musiał ponieść. Jeśli zachodzi potrzeba przesłania leków lub urodzinowej butelki alkoholu skontaktuj się w tej sprawie z nami, niczego nie ukrywaj.

Wysyłać w paczce z Anglii do Polski kategorycznie nie wolno wyrobów tytoniowych, alkoholu, żywności, żywych roślin i zwierząt, narkotyków, broni i materiałów wybuchowych, szczątków ludzkich i zwierzęcych, substancji łatwopalnych, leków. Celnicy mogą zatrzymać paczkę jeżeli znajdą w niej coś zabronionego. 

Jeśli chodzi o artykuły spożywcze to po Brexicie możemy wysyłać tylko suchą żywność: mąki, kasze, makarony, słodycze, kawy, herbaty, zioła, przyprawy, suszone grzyby itp.

zabronione artykuły - papierosy
zabronione artykułu- alkohol

Ile kosztuje paczka z UK do Polski?

Najtańszą opcją paczki z UK do Polski jest Kurier UPS – za 5 kg paczkę zapłacisz £23.89. Kurier Parcelforce do Polski kosztuje £32.49. Paczka z M3 Transport kosztuje 35£ ale za to jest sporo większa niż u konkurencji.

Należy jednak pamiętać, że cena zależy głównie od 3 czynników:

  1. Wymiarów paczki ( czy przekracza wymiary paczki standardowej)

  2. Wagi paczki ( dopłaty za paczki powyżej 30kg)

  3. Regularnych kształtów (brak wystających elementów)

Wyślij paczkę z M3 Transport

Paczka standardowa

Jest to najtańsza paczka. Paczka standardowa charakteryzuje się regularnym kształtem, sumą 3 boków do 150cm oraz wagą do 30kg. Cena takiej przesyłki to 35 funtów. Wiemy, że tanie paczki są dla was ważne, dlatego zalecamy nie przekraczać wymiarów paczki standardowej. 

Paczki do Polski – Ile kosztuje paczka niestandardowa?

Wysyłka z Anglii paczki niestandardowej wiąże się z trochę wyższym kosztem. Ceny walizek zaczynają się od 40 funtów. W przypadku przekroczenia wymiarów lub wagi prosimy o zapoznanie się z naszym cennikiem, żeby uniknąć rozczarowań.

Najwyższe dopłaty są za przekroczenie wagi 30kg. W przypadku cięższych paczek stosujemy przelicznik 1.5 f/ kg. Najkorzystniej cenowo jest zmieścić się w tym limicie. Duże ciężkie paczki sprawiają dużo problemów przy załadunku, potrafią zgnieść mniejsze przesyłki. W zeszłym roku odnotowaliśmy dużo większy promil uszkodzonych paczek, przekraczających znacznie 30kg niż paczek standardowych przez DPD.

Jeżeli dalej jest to dla Ciebie niejasne skorzystaj z naszego kalkulatora

Wysyłka z Anglii paczki – listu

W przypadku koperty cena to 25f. Koszt obsługi listu, jest identyczny jak zwykłej paczki.

Koszt wysyłki paczki – rower

Z tego względu, że każdy rower jest inny nie mamy uniwersalnej ceny roweru. Rower musi być spakowany w karton, mieć skręconą kierownice oraz odkręcony pedały. Cena zależy od wagi paczki oraz wymiarów kartonu. Przy rowerze dla osoby dorosłej koszt przesyłki zaczyna się od ok. 80f.

Paczki do Polski – od jakiej kwoty cło?

Jeśli łączna wartość towarów przekracza 150 euro, a towary te nie zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, trzeba będzie zapłacić cło w trakcie ich przywozu do UE. Z celnikami możemy się spotkać nie tylko w Anglii oraz Francji ale także nierzadko w Niemczech czy nawet w Polsce.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami jedna para butów lub kilka koszulek jest więcej warta niż wynosi limit. Jak wygląda to w praktyce?

Paczki do Polski nie są sumiennie weryfikowane przez straż graniczną. Funkcjonariusze bardziej są skupieni na znalezieniu przedmiotów zabronionych niż wycenie Państwa rzeczy.

Jak sytuacja ulegnie zmianie i przepisy będą surowo przestrzegane na pewno o tym Państwa poinformujemy.

Odprawa celna

Jeżeli wysyłasz coś z Anglii do Polski lub z Polski do UK i potrzebujesz odprawy ale nie wiesz kompletnie jak to ugryźć – Zadzwoń do Nas! Współpracujemy z Agencją celną, pomożemy z formalnościami. Panie z Agencji wyjaśnią wszelkie niejasności. To dużo prostsze niż Ci się wydaje!

Większość odpraw jest wykonywana w ciągu 1-2 dni roboczych i nie wpływa na wydłużenie czasu transportu. Odprawa celna paczki może się wydłużyć jeśli nadawca nie dostarczy niezbędnych dokumentów. Zazwyczaj jest to faktura zakupowa, specyfikacja towaru, upoważnienie dla agencji.

Paczki z Polski do Anglii

Jak już zdążyliście dowiedzieć się z lektury przewozimy paczki z Anglii do Polski, ale czy robimy to w odwrotnym kierunku?

Tak, w tym samym czasie kiedy dostarczane są paczki z Polski, odbieramy paczki z UK.

Transport paczek z Polski trwa od 3-4 dni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przewozu paczek do Anglii kliknij tutaj.

paczka do anglii

Scroll to Top