List do Anglii

M3 Transport - jak wysłać list do anglii

Jak wysłać list do Anglii?

Chcesz wysłać list do Anglii do rodziny, urzędu lub kontrahenta? Boisz się, że coś źle wypełnisz i list nie dotrze do adresata? Jesteśmy tutaj od tego, żeby Ci pomóc i wskazać właściwy tor. Wysłanie listu do Anglii nie należy do najtrudniejszych wyzwań w życiu. Jeżeli wysyłałeś kiedykolwiek listy w Polsce poradzisz sobie z tym zadaniem bez problemu. Jest kilka rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę i właśnie o nich za chwilę Ci opowiem.

Co jeśli nie znam języka angielskiego? Nie musisz się martwić nie jest to żadna przeszkoda. Przed nami tylko wpisanie prostych danych adresowych a nie rozprawka na temat angielskiej kultury w obcym dla nas języku 🙂

List do Anglii - dane na kopercie

Adresując list do Anglii, zapisz w kolejności: imię i nazwisko, nr domu i ulicę, miasto, kod pocztowy i kraj (Great Britain). Nazwę kraju musimy napisać w języku angielskim.

Rozpoczynając od początku, swoje dane jako nadawcy zapisujemy w lewym górnym rogu koperty. Dane odbiorcy zapisujemy na środku koperty.

Zanim wpiszemy nazwisko odbiorcy, musimy poprzedzić je zwrotem grzecznościowym, podobnie jak w Polsce funkcjonuje Pan/Pani. Jeżeli piszemy do mężczyzny (Mr lub Sir), do kobiety niezamężnej (Ms lub Miss), do kobiety posiadającej męża (Mrs lub Ms).

Wiersz niżej zapisujemy numer domu oraz nazwę ulicy (np. 22 London Road) . Jest to mała zmiana w stosunku do naszego rodzimego systemu, ponieważ w Polsce zawsze podajemy te dane odwrotnie.

Następnie w kolejnych wierszach zapisujemy miasto, kod pocztowy oraz kraj (Great Britain)

Jeżeli dalej masz wątpliwości, spójrz na naszą grafikę, która pomoże Ci to sobie wyobrazić.

poprawnie zaadresowany list do anglii

List do Anglii – poprawność adresu

Podczas zapisywania adresu odbiorcy szczególną uwagę powinieneś zwrócić na kod pocztowy. Drobna pomyłka, nawet przy jednej literce, może powodować problem z dostarczeniem listu.

Kod pocztowy możesz zweryfikować na stronie angielskiego urzędu pocztowego: https://www.royalmail.com/find-a-postcode. A także w prosty sposób przez stronę https://google.com/maps, gdzie po wpisaniu kodu pocztowego wyświetli nam się miasto, ulica oraz nawet cały obręb objęty danym kodem.

Pamiętaj, żeby nigdy nie rozdzielać członów kod pocztowego myślnikiem. W Anglii przyjęty jest zwykły odstęp(spacja). Np. BN1 2BA.

List do Anglii – ile to kosztuje?

Cena za nadanie listu priorytetowego do Wielkiej Brytanii waha się od 22 do 64 zł w zależności od wagi listu.

Ile czasu idzie list z Polski do Anglii?

List polecony priorytetowy do Wielkiej Bytanii idzie 3 dni.

List do Anglii Pocztą Polską

List polecony priorytetowy do Wielkiej Bytanii idzie 3 dni.

Czy muszę wysyłać Pocztą Polską?

Zdajemy sobie sprawę, ze Poczta Polska ma nienajlepsze opinie, czasami nawet w Polsce na list przychodzi nam czekać 7 dni. Pocieszę Was, nie jest to jedyna opcja. Istnieje wiele firm oferujących transport listów, paczek a także większych gabarytów do Anglii. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój list lub paczka dojdzie w 3-4 dni odezwij się do Nas, pomożemy!

Jak się z nami skontaktować?

Scroll to Top