Jak wysłać paczkę do Anglii bez Cła?

jak wysłać paczkę do anglii bez cła

9 Najważniejszych informacji jak wysłać paczkę do Anglii:

 1. Nie musisz martwić się odprawą celną wystarczy wypełnienie deklaracji celnej, które zajmuje 5 minut.
 2. Wartość towaru wpisana na deklaracji nie powinna przekraczać 135£ lub 150Є.
 3. Zamówić kuriera do Anglii możesz przez SMSa, E-maila lub formularz zamów kuriera. Pamiętaj, jak zlecenie zostanie przyjęte do realizacji otrzymasz potwierdzenie!
 4. Paczkę odbierze od Ciebie dla nas Kurier DPD we wtorek lub środę, a paczki będą w Anglii już w weekend. Czas transportu paczki do Anglii to 3-4 dni.
 5. Za paczkę do Anglii możesz zapłacić na 2 sposoby: przelewem lub gotówką kurierowi w Anglii.
 6. Standardowa paczka to karton o sumie 3 boków 150cm i wadze do 30 kg. Taka paczka kosztuje 35£/185zł.
 7. Walizki, paczki o nieregularnych kształtach, owinięte folią stretch są traktowane jako paczki niestandardowe i ich cena zaczyna się od 40£.
 8. Wysyłać można tylko suchą żywność, jeśli chcesz wysłać słoiki robisz to na własną odpowiedzialność.
 9. Dobrze zabezpiecz swoją przesyłkę, solidny karton, brak pustych przestrzeni, mocna taśma pakowa. Deklarację przyklej na karton, tak żeby była widoczna dla celników.

Jak wysłać paczkę do Anglii bez cła – komplet informacji po Brexicie

Na podstawie umowy zawartej między Wielką Brytanią i UE, paczki przewożone między nimi będą zwolnione z cła, jeżeli przedmioty w paczkach będą pochodzić z krajów UE lub UK oraz ich wartość nie będzie przekraczała 150 euro.

Podczas wypełniania deklaracji pamiętaj o tym, że Ty decydujesz ile warte są Twoje używane rzeczy. Odwiedź nasz poradnik jak wypełnić deklarację celną w mniej niż 5 minut.

Po wypełnieniu deklaracji przyklej ją koniecznie na zewnętrzną część kartonu tak, żeby była widoczna. Nie umieszczaj jej pod etykietą adresową!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i niezbędna jest Ci odprawa celna, skontaktuj się z nami, współpracujemy z Agencją celną i pomożemy załatwić wszystkie formalności.

Do odprawy celnej trzeba jedynie wypełnić:

 • upoważnienie dla Agencji,
 • wnieść opłatę skarbową 17 zł
 • uzupełnić specyfikację wysyłanego towaru ( w niektórych przypadkach wystarczy faktura zakupowa).

Ze wszystkimi dokumentami jesteśmy w stanie poradzić sobie w ciągu 15 minut. Resztą zajmuje się Agencja celna.

Jak wysłać paczkę do Anglii – od czego zacząć?

Najpierw składamy zamówienie:

 1. +48 575 356 615 lub +44 7497 849 939, wystarczy wysłać SMS-a na jeden z naszych numerów. W smsie proszę napisać adres nadawcy wraz z numerem telefonu, adres odbiorcy z numerem telefonu oraz termin.

Np. Proszę o odbiór paczki: Warszawa, ul. Dmowskiego 28/4, nr telefonu Doręczenie do: Rg1 1hu, 33 Conway Street, nr telefonu, termin 06.03.2024.

 1. Mailowo na biuro@m3transport.pl, proszę zachować identyczną formę jak w SMS.
 2. Formularz online zamów kuriera

Jak tylko otrzymamy wiadomość od Państwa zawsze wysyłamy potwierdzenie.

Jak wysłać paczki do Anglii – Jak zapakować paczkę?

Jeśli zlecenie zostało przyjęte do realizacji trzeba skupić się na dobrym zapakowaniu przesyłki. Pamiętaj jesteś odpowiedzialny za zabezpieczenie swojej paczki!

Paczki do Anglii przemierzają ponad 2000 km oraz są kilka razy przepakowywane. Zadbanie o zabezpieczenie jest koniecznie, żeby paczka dojechała do Was w nienaruszonym stanie. Jak to zrobić?

Wypełnij pustą przestrzeń styropianem, folią bąbelkową lub tekturą, żeby rzeczy nie przesuwały się wewnątrz paczki. Wybierz twardy karton, który wytrzyma wagę zawartości. Użyj mocnej taśmy pakowej. Owiń karton kilkukrotnie.

Jeśli nie posiadasz takich wypełniaczy możesz użyć wszystkiego co masz akurat w domu. Najważniejsze, żeby rzeczy nie przemieszczały się swobodnie po kartonie. Proszę wziąć pod uwagę, że paczki układane są na sobie. Jeśli paczka jest wypełniona do połowy to karton ugnie się pod wpływem ciężaru i zostanie zgnieciona.

Po spakowaniu paczki przyklej deklaracje celną i etykietę adresową.

jak spakować paczkę do anglii

Ile idą paczki do Anglii?

Czas transportu paczek do Anglii to 3-4 dni robocze. Paczka odebrana od Ciebie w środę będzie doręczona w sobotę lub niedzielę.

Ceny paczek do Anglii

Za paczkę do Anglii o wadze 30 kg zapłacisz 35£/185 zł. Nie ma żadnych dodatkowych opłat takich jak odprawa celna, opłata paliowa i drogowa. Masz większy gabaryt? Sprawdź cenę za swoją paczkę w naszym kalkulatorze.

Paczka standardowa to karton w kształcie prostopadłościanu o równych krawędziach.

Pamiętaj: jeśli karton owinięty jest sznurkiem, folią stretch lub posiada wystające elementy zawsze będzie potraktowany jako paczka niestandardowa. Walizki i torby sportowe również traktowane są jak nie standardy. Skutkuje to dopłatą w wysokości minimum 5£.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości służymy pomocą, zadzwoń lub napisz do nas maila!


Jak się z nami skontaktować?

Scroll to Top