DPD paczka do Anglii

DPD paczka do anglii

DPD – francuska firma kurierska działająca pod marką „Geopost”. Rebranding firmy z nazwy „DPD Group” nastąpił w 2023r. W polsce DPD pojawiło się w 1991r., początkowo jako „Masterlink”. 

Obecnie DPD Polska ma oddziały w każdym dużym polskim mieście i obsługuje dosłownie wszystkich mieszkańców naszego kraju. Za ich pośrednictwem możemy również wysłać paczki do większości państw Unii Europejskiej. Jedną z największych polskich kolonii nadal jest Wielka Brytania, gdzie mieszka około 800tyś. Polaków. 

Przybliżony czas dostawy paczki do Anglii przez DPD wynosił 3-4dni. Koszt standardowej paczki 50x50x50 wynosił ok. 200zł. Niestety przez Brexit usługa została zawieszona. Na stronie DPD możemy znaleźć cennik międzynarodowy, na którym Wielka Brytania niestety nie jest uwzględniona. 

Jeżeli zagłębimy się w temat trochę bardziej okazuję się, że usługa jest wstrzymana ale tylko dla osób prywatnych. Firmy, które podpiszą umowę z DPD oraz spełnią określone warunki, mogą nadal wysyłać paczki na wyspy. 

Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla Ciebie słabe pocieszenie Drogi kliencie, bo z dużym prawdopodobieństwem chcesz właśnie wysłać prywatnie paczkę do rodziny.

Co teraz zrobić?

co teraz zrobić

Z pomocą przychodzą Ci takie firmy jak nasza. Możesz z nami nadać paczkę, która będzie dostarczona door to door. Zostanie dostarczona w identycznym czasie co przez DPD i dodatkowo jeszcze w niższej cenie. Ze standardową paczką do Anglii o sumie 3 boków do 150cm i wagą do 30kg zmieścimy się w 185zł

Jak wygląda nasza usługa? 

1. Złożenie zamówienia przez email, sms na jeden z naszych numerów lub formularz zamów kuriera na stronie.

2. W Polsce zlecamy odbiór Waszej paczki firmie DPD, z która współpracujemy.

3. Kurier DPD odbiera paczki we wtorek lub środę (decyzja należy do Państwa). Zalecamy odbiór we wtorki. 

4. Przesyłka w środę lub czwartek dostarczana jest do nas na magazyn (zależne od wyboru dnia odbioru).

5. W czwartek wieczorem przesyłki pakowane są na ciężarówkę, która zmierza prosto do Anglii.

6. W sobotę o godzinie 9 rano paczki odbiera nasz kurier w Anglii i dostarcza je do Państwa.

Scroll to Top