Przeprowadzki z Anglii do Polski

W dzisiejszych czasach coraz więcej Polaków decyduje się na powrót do kraju po wielu latach pracy i życia za granicą. Jednym z najczęstszych kierunków migracji jest Anglia, gdzie żyje około 750 tys. Polaków.

Przeprowadzka z Anglii do Polski może przysporzyć wielu problemów. Najrozsądniej jest odpowiednio zaplanować przygotowania. W dalszej części omówimy najważniejsze aspekty związane z przeprowadzką abyście Państwo niczego nie przeoczyli.

przeprowadzka z anglii do polski

Organizacja przeprowadzki Anglia – Polska

Co należy wziąć pod uwagę?

Planowanie przeprowadzki z Anglii do Polski może być skomplikowanym procesem, dlatego warto poświęcić czas na dokładne przygotowanie się do tego wydarzenia. Pozwoli to uniknąć zamartwiania się o wszystko na każdym etapie przeprowadzki.

Termin przeprowadzki

Przede wszystkim należy ustalić termin przeprowadzki, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu i chaosu. Najbezpieczniej jest zrobić to z dużym wyprzedzeniem, co najmniej miesięcznym. Kursujące firmy mają bardzo dużo zleceń i wynajem całego busa na ostatnią chwilę może być dużym problemem.

Sporządź listę rzeczy

Warto również sporządzić listę rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą oraz tych, które zostaną w Anglii. Lista przyda się również do odbioru paczek w Polsce, do ocenienia czy nic nie zginęło. Pamiętajmy, że im więcej przedmiotów będziemy chcieli przewieźć, tym większe będą koszty transportu. Najdroższy oczywiście jest transport mebli ze względu na ich gabaryt i brak możliwości swobodnego układania.

Zabezpieczenie rzeczy

Należy pamiętać o zabezpieczeniu przewożonych rzeczy, aby w trakcie transportu były w pełni bezpieczne. W szczególności zalecamy zadbać o meble, sprzęt RTV oraz inne sprzęty domowe o dużej wartości. Do zabezpieczenia RTV polecamy użyć oryginalnych opakowań ze styropianami zabezpieczającymi. W przypadku mebli dobrze sprawdza się folia bąbelkowa w połączeniu z folią stretch. Po kilkukrotnym owinięciu meble powinny dotrzeć w stanie nienaruszonym.

Uszkodzenia ładunków się zdarzają, są nieodłącznym elementem tej branży. Pamiętajcie, im lepiej zabezpieczycie swoje przedmioty tym mniejsza szansa na uszkodzenie rzeczy. Telewizory lub monitory owinięte kocem, kwiatki zdjęte chwile wcześniej z parapetu, meble układane bez żadnego zabezpieczenia, sprzęt budowlany wrzucony luzem, brzmi jak żart, ale niestety tak często wygląda rzeczywistość.

M3 Transport - Zabezpieczenie przesyłek
M3 Transport - Jak oszczędzić?

Koszty przeprowadzki z Anglii do Polski 

Co zrobić, żeby wydać jak najmniej?

Jednym z kluczowych aspektów planowania przeprowadzki z Anglii do Polski jest oszacowanie kosztów związanych z tym procesem. Warto wiedzieć, jakie wydatki nas czekają, aby móc odpowiednio się do nich przygotować i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek finansowych.

Przede wszystkim należy uwzględnić opłaty za usługi firmy przeprowadzkowej, które mogą różnić się w zależności od wielkości ładunku, odległości oraz terminu realizacji. Ponadto warto pamiętać o kosztach związanych z pakowaniem i transportem mienia, takich jak zakup materiałów opakowaniowych czy wynajem dodatkowego pojazdu.

Koszt przeprowadzki z Anglii do Polski w 2024 r. to 250-1500£. Wszystko zależy od ilości oraz rozmiary rzeczy. Dodatkowo na cenę wpływa lokalizacja miejsc docelowych oraz pomoc kierowców w noszeniu, jeżeli mieszkamy w bloku.

Za przeprowadzkę do Anglii trzeba zapłacić 1250-7500 złotych. Sytuacja jest bardzo podobna jak w przypadku przenosin do Polski.

Poproś o indywidualną wycenę

Aby obliczyć koszty przeprowadzki Anglia – Polska, należy poprosić o wycenę indywidualną. Porównując oferty różnych przedsiębiorstw, można znaleźć najkorzystniejszą opcję pod względem cenowym i jakości usług.

Oszczędności można również osiągnąć poprzez samodzielne pakowanie rzeczy oraz pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów przed przeprowadzką – im mniej rzeczy do przewiezienia, tym niższe będą koszty transportu.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem

Warto również pomyśleć o możliwościach oszczędzania na innych etapach przeprowadzki, takich jak zakup biletów lotniczych czy rezerwacja noclegów. Planując podróż ze sporym wyprzedzeniem, można znaleźć korzystniejsze oferty i uniknąć dużo wyższych cen w sezonie. Ponadto warto sprawdzić, czy nie ma możliwości skorzystania z ulg podatkowych czy dofinansowania przeprowadzki ze strony pracodawcy – takie rozwiązania mogą znacznie zmniejszyć koszty związane z powrotem do Polski.

Co trzeba załatwić przed wyjazdem?

Przeprowadzka z Anglii do Polski wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Warto wcześniej zapoznać się z nimi, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i opóźnień. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie zmiany adresu zamieszkania w brytyjskim urzędzie podatkowym (HM Revenue and Customs). Należy również pamiętać o zamknięciu konta bankowego oraz uregulowaniu wszelkich rachunków i zobowiązań finansowych.

Kolejnym etapem jest załatwienie spraw związanych z przewozem mienia. Przed przeprowadzką warto sprawdzić, czy nie ma potrzeby uzyskania specjalnych pozwoleń na przewóz niektórych przedmiotów, takich jak broń czy dzieła sztuki.

Przed powrotem z UK do Polski sprawdź swoje dokumenty, czy masz ważny paszport i prawo jazdy? Nie zapomnij o rejestracji samochodu w Polsce i zameldowaniu, masz na to 30 dni od momentu powrotu do kraju. 

Planujesz przeprowadzkę? Skontaktuj się z nami!

Dlaczego warto współpracować z M3 Transport?

  1. Doświadczeni kierowcy ( Nasi pracownicy mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii zadbają o przewóz rzeczy i pomogą w załadunku)
  2. Minimum formalności ( wystarczą deklaracje celne cn23 na przewożonych rzeczach)
  3. Transport Polska Anglia to nasza specjalność – przeprowadzaliśmy ludzi w obydwu kierunkach zarówno przed Brexitem jak i po Brexicie, zadbamy o Wasz spokój w tej trudnej życiowej sytuacji.

Jak wygląda dokładnie nasza usługa?

Należy zacząć od rezerwacji terminu, robiąc to kilka miesięcy wcześniej mamy pewność, że nasz termin będzie wolny. Zazwyczaj wystarczy to zrobić około miesiąc przed planowaną wyprowadzką, ale należy mieć na uwadze, że w miesiącach letnich przeprowadza się bardzo dużo osób i w tym czasie mogą pojawić się komplikacje.

Następnie pod wskazany adres przyjeżdża nasz kierowca i pomaga w załadunku przewożonych rzeczy. Przeprowadzki odbieramy przeważnie w weekend, istnieje możliwość umówienia innego terminu po wcześniejszej konsultacji.

Przeprowadzka z Anglii do Polski jedzie ciężarówką. Startuje w niedziele wieczorem.

Przeprowadzkę odbieramy w Polsce we wtorek rano i osobiście dostarczamy do Państwa nowego domu lub mieszkania. Można oczywiście umówić inny termin dostarczenia.

Transport Polska Anglia

Jeżeli potrzebujesz transportu całego dobytku w drugim kierunku możesz na nas liczyć. Organizujemy przeprowadzki w obydwu kierunkach. Przeprowadzka do Wielkiej Brytanii odbywa się na niemal identycznych zasadach.

Zdarzało nam się kilkukrotnie przeprowadzać z powrotem do Anglii tych samych klientów, którzy wytrzymali w Polsce jedynie pół roku 🙂

Przewóz innych Towarów

Jeżeli interesuje Cię przewóz mebli skontaktuj się z nami – wycenimy Twój transport.

Jeśli chciałbyś przewieźć sprzęt lub materiały budowlane – daj znać, pomożemy.

Tir z UK do Polski

Jeżeli ciekawi Was ile kosztuje wynajęcie miejsca na tirze jest to od 200 do 1000 zł za miejsce paletowe. Wynajmując całego tira trzeba się liczyć z kwotami rzędu 12-16 tyś. zł netto. 

Transport samochodu z Anglii

Koszt transportu samochodu z Anglii do Polski to ok. 2000 zł za osobówkę, 2500-3000 za Suva, Vana, Pickupa oraz 2700-3500 za busa do 3.5 t.

Scroll to Top