Paczki do Anglii

Jak wygląda nasza usługa?

1. Złożenie zamówienia przez sms na jeden z naszych numerów lub formularz zamów kuriera na stronie.

2. Zlecamy odbiór Waszej paczki firmie DPD, z która współpracujemy.

3. Kurier DPD odbiera paczki we wtorek lub środę (decyzja należy do Państwa). Zalecamy odbiór we wtorki. Zdarza się tak, że okres dostawy Państwa paczki przez firmę DPD trwa dwa dni i przy odbiorze w środę, może do nas dotrzeć w piątek, a to spowoduje dostawę do Anglii dopiero w kolejny weekend.

4. Przesyłka w środę lub czwartek dostarczana jest do nas na magazyn (zależne od wyboru dnia odbioru).

5. W czwartek wieczorem przesyłki pakowane są na ciężarówkę, która zmierza prosto do Anglii.

6. W sobotę o godzinie 9 rano paczki odbiera nasz kurier w Anglii i dostarcza do Państwa zgodnie z godzinami dostaw dostępnymi na stronie.

M3 Transport

Przesyłki do Anglii Paczki do Polski

Wysyłka paczki do Anglii

Wysyłanie paczki do Anglii może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Jednak dzięki temu poradnikowi krok po kroku, proces ten stanie się prostszy i bardziej zrozumiały.

Przede wszystkim warto zacząć od wyboru odpowiedniej firmy kurierskiej, która oferuje usługi na trasie Polska-Anglia. Należy przy tym zwrócić uwagę na cenę, czas dostawy oraz opinie innych klientów. Pytania, które pojawiają się od razu:

 • Jak wygląda cały proces nadania paczki?
 • Gdzie nadać taką paczkę? Czy kurier odbierze ją ode mnie z domu?
 • Kiedy przesyłka dotrze? Jaki będzie czas doręczenia paczki?
 • Jak mam spakować paczkę? Czy muszę sprawdzić wagę paczki?
 • Jaki będzie koszt wysyłki paczki? Ile kosztuje paczka do anglii? Jak uniknąć ukrytych kosztów?
M3 Transport- Paczki do Anglii- problemy
M3 transport - Wybór firmy

Firmy kurierskie oferujące przesyłki zagraniczne

Każda z firm kurierskich ma własny system funkcjonowania. Na rynku istnieje bardzo duża konkurencja. Możemy zdecydować się na gigantów branży takich jak kurier Dhl, Dpd, Gls.

Możemy wybrać brokerów kurierskich, którzy zrzeszają usługi wcześniej wymienionych firm w jednym miejscu, np. Allekurier, Furgonetka, Epaka.

Dostępne są również usługi mniejszych, lokalnych firm, wyspecjalizowanych w danym regionie. Zazwyczaj kluczowym czynnikiem przy wyborze jest to ile kosztuje paczka? Przy takim szerokim wyborze możemy liczyć na konkurencyjne ceny.

Klienci bardzo doceniają, jeżeli mogą zobaczyć co się dzieje z ich paczką od momentu nadania do momentu dostarczenia paczki. Wiedza jak cała usługa wygląda pozwala uniknąć im niepotrzebnego stresu.

 

Jak nadać paczkę? – przesyłki kurierskie

Praktycznie każda firma kurierska zapewnia możliwość zamówienia kuriera przez formularz na stronie internetowej. Jest to najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie.

Możemy też klasycznie zadzwonić i zamówić odbiór przesyłek. Sprawdza się to dobrze w mniejszych firmach. W przypadku gigantów jest bardzo uciążliwe ( nikt nie lubi czekać na połączenie na infolinii).

 

 

Etykieta adresowa

Przygotuj dokumenty potrzebne do nadania paczki. Dokładnie wpisz dane adresowe (kraj nadania, miejscowość, ulica, nr domu oraz numer telefonu) zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki. Błąd w tych informacjach może opóźnić dostarczenie paczki lub nawet spowodować jej zwrot. Etykieta adresowa naszej firmy wraz z deklaracją cn23 do pobrania tutaj.

Gdzie nadać paczkę?

Standardem w branży kurierskiej stało się wykonanie usługi od drzwi do drzwi. Po złożeniu zamówienia kurier zjawia się u nas zazwyczaj już na drugi dzień roboczy. Oczywiście możemy również zostawić paczkę w punkcie lub paczkomacie jeśli tak nam jest wygodniej.

Ile będzie trwał transport?Jak długo idzie paczka?

Jesteśmy przyzwyczajeni do dostawy następnego dnia, ale nie tym razem. Przesyłki międzynarodowe zajmują 3-7 dni roboczych. Klienci zwracają uwagę na obsługę w jak najkrótszym czasie.

Bezpieczeństwo paczki

Najważniejsze dla bezpieczeństwa paczki jest odpowiednie opakowanie.

 • wybierz wytrzymały karton, który bez problemu jest w stanie znieść ciężar zawartości
 • wypełnij wszystkie puste przestrzenie, jeżeli nie mamy więcej rzeczy, które chcielibyśmy wysłać można zastosować poduszki powietrzne lub inne wypełniacze do paczek. Przykładowe dostępne tutaj: https://www.opako.com.pl/folie/foliowe-wypelniacze-do-paczek
 • zadbaj o to, żeby żadne elementy nie wystawały z paczki
 • zastosuj mocną taśmę, żeby paczka nie otworzyła się w trakcie transportu
 • wydrukuj list przewozowy i przyklej w widocznym miejscu
 • nie musisz sprawdzać wagi paczki, firma kurierska zrobi to za Ciebie
 • delikatne przedmioty owiń kilkukrotnie folią bąbelkową

Przeczytaj nasz artykuł na temat pakowania paczek i pakuj jak mistrz 🙂

Cena- ile kosztuje paczka?

Tutaj dochodzimy do najważniejszego pytania. Za ile możemy wysłać paczkę do Anglii i dlaczego tak drogo? Co wpływa na cenę paczki :

 1. Wymiary paczki
 2. Waga paczki
 3. Regularne kształty (brak wystających elementów)
 4. Folia stretch ( to pewnie wielu zdziwi, ale tak za folie w wielu firmach są dopłaty)
 5. Dokąd paczkę chcemy wysłać?

Przed wysłaniem paczki warto sprawdzić cennik. Następnie według niego dostosować przesyłkę tak, żeby uniknąć dodatkowych kosztów.

Wysyłaj paczki z głową. Nie warto przepłacać.

Zabronione artykuły- czego wysyłać nie wolno w przesyłce kurierskiej:

Jak zapakować paczkę do Anglii, żeby nielegalne produkty nie zostały ujawnione? To pytanie z pewnością nie raz zadawał sobie każdy z nas. Nie mam na myśli tutaj celowych przemytów a najzwyczajniejsze wysłanie w paczce polskiej wędliny, kiełbasy, pierogów czy przysłowiowej butelki na święta. Pamiętaj, przepisy choć często z ludzkiego punktu widzenia niezrozumiałe są przepisami i należy ich przestrzegać.

Wysyłać w paczkach kategorycznie nie wolno:

 • wyrobów tytoniowych ( papierosów, tytoniu)
 • alkoholu
 • żywności
 • żywych roślin i zwierząt
 • narkotyków
 • broni i materiałów wybuchowych
 • szczątków ludzkich i zwierzęcych
 • substancji łatwopalnych
 • leków

Zmiany po Brexicie

Zmiany z powodu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej miały zakończyć proces wysyłania paczek oraz doprowadzić każdą firmę kurierską do bankructwa. Jedynym sposobem na wysyłkę paczki do Anglii miały być firmy pokroju Dpd, Dhl, Gls. Na paczkę mieliśmy czekać tygodniami a kosztować miała krocie. Paczka miała być obciążona cłem, vatem a my stosem dokumentów. Czy w rzeczywistości jest aż tak źle?

Vat

Paczka do Anglii

Według przepisów nie musimy płacić vatu jeśli paczka jest prywatna a jej wartości nie przekracza 39 GBP. W przypadku przekroczenia doliczany jest vat (20%), który płaci odbiorca paczki.

Paczki do Polski

Paczki wysyłane prywatnie do Polski są zwolnione z vatu, jeżeli ich wartość nie przekracza 25 euro. Jeśli przekroczymy tą wartość, musimy zapłacić polski vat (23%), który pokrywają odbiorcy.

Cło – czy muszę robić odprawę celną?

 • Wysyłając prywatnie paczkę z UK do Polski nie zapłacisz cła jeśli wartość towaru jest niewielka, nie może przekroczyć 45 euro.
 • Jeżeli nadajesz paczki do Anglii aby uniknąć cła wystarczy nie przekraczać 36 GBP.

Wysyłka paczki do Anglii

Dużo obostrzeń , niskie wartości towaru, odprawa celna. Jak mam zmieścić się w tak małej kwocie? Czy nawet za wysyłka prywatnych rzeczy będę musiał zapłacić cło? Czy moja paczka zostanie zatrzymana? Czy nie może być znowu tak jak wcześniej?

M3 Transport- nadaj paczkę z nami !

Jesteśmy firmą kurierską specjalizującą się transportem paczek w relacji Polska Anglia. Stawiamy na minimum formalności. Korzystając z naszych usług możecie nadać tanio paczki w bardzo łatwy sposób.

Jak wygląda usługa? – Przesyłka do Wielkiej Brytanii

 1. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz „zamów kuriera” tutaj na stronie.
 2. Przygotowujecie Państwo paczkę oraz wypełniacie deklaracje CN23, instrukcja wypełnienia.
 3. Wysyłamy do nadawcy kuriera Dpd – odbiór przesyłki w Polsce
 4. Kurier dostarcza ją do nas na magazyn
 5. Dostawa paczki w UK już po 3-4 dniach

Wysyłając paczki nie musicie się Państwo obawiać o vat, cło, wartość paczki i inne obostrzenia. Jeszcze nigdy w naszej historii nie zdarzyło się, żeby jakąś wysłaną paczkę nimi obciążyli. 

Eksport towarów do UK w celach handlowych

Gdy transportowana rzecz pochodzi z UE można obniżyć cło do 0 %. W celu potwierdzenia pochodzenia musimy wypełnić świadectwo pochodzenia (przewozowe) EUR.1. Następnie dokument trzeba zatwierdzić w urzędzie celnym kraju, z którego wysyłamy towar( w Polsce). W przypadku towaru o wartości do 6000 euro zazwyczaj wystarcza faktura.

Jeśli nie masz ochoty sam tego załatwiać, albo potrzebne Ci są dodatkowe informacje skontaktuj się z nami. Współpracujemy z agencją celną, pomożemy rozwiązać Twój problem.

 

Scroll to Top